Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020

Продажна цена

  • Nokia Lumia 1020
  • Ledikom - 20.900 ден.
7.6
7.4
7.8
Вкупно гласови: 18
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - RM-875, RM-877
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - RM-875
SimMicro-SIM
Објавен2013, Јули
Големина
Димензии130.4 x 71.4 x 10.4 mm, 96.9 cc (5.13 x 2.81 x 0.4
Тежина158 g (5.57 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~332 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB On-the-go
Камера
Примарна 41 MP (38 MP effective, 7152 x 5368 pixels), Carl Zeiss optics, optical image stabilization, autofocus, Xenon & LED flash
Опции1/1.5'' sensor size, 1.12 �m pixel size, PureView technology, geo-tagging, face detection, dual capture, panorama
Видео Да, [email protected], 4x lossless digital zoom, video light
Секундарна Да, 1.2 MP, [email protected]
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Жолта, Бела, Црна
- SNS интеграција
- Активно уништување на звукот
- MP3/WMA/WAV/eAAC+ player
- MP4/DivX/XviD/H.264/H.263/WMV player
- 7GB бесплатна SkyDrive меморија
- Организер
- Преглед на документ
- Едитирање на слика/видео
- Гласовна команда/мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипБатерија која не се менува Li-Ion 2000 mAh (BV-5XW)
Во мирување (2G) / До 384 h (3G)
РазговорДо 19 h (2G) / До 13 h 20 min