Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 625
6.4
6.0
6.4
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 1800 / 2600
SimMicro-SIM
Објавен2013, Јули
Големина
Димензии133.3 x 72.3 x 9.2 mm, 87.6 cc (5.25 x 2.85 x 0.36
Тежина159 g (5.61 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.7 инчи(~199 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотЗаштитно Gorilla стакло 2
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSClass B
EDGEClass B
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1936 pixels, autofocus, LED flash
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8, надградливо на WP8 Amber
CPUDual-core 1.2 GHz Krait
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Портокалов, зелен, жолт, бел и црн
- SNS интеграција
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP3/WAV/eAAC+/WMA плеер
- MP4/H.264/H.263/WMV плеер
- 7GB вклучен SkyDrive простор
- Прелистувач на документи
- Урдување на видео или слики
- Гласовно бирање
Батерија
Тип Li-Ion 2000 mAh
Во мирување До 552 h
РазговорДо 24 h (2G) / До 15 h 10 min