LG Optimus Zone VS410

LG Optimus Zone VS410
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
SimДа
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии102.6 x 61.5 x 11.9 mm (4.04 x 2.42 x 0.47 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипTFT capacitive екран на допир, 65K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 3.2 инчи (~125 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.6 (Gingerbread)
CPU800 MHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
 
- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- DivX/MP4/H.264/H.263/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер
- Прелистувач на документи
- Организер
- Гласовна меморија
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-Ion 1540 mAh
Во мирување (2G) / До 264 часа (3G)
Разговор (2G) / До 10 часа (3G)