LG Optimus L4 II E440

LG Optimus L4 II E440
6.3
6.2
6.3
Вкупно гласови: 12
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimДа
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии112.5 x 64.7 x 11.9 mm (4.43 x 2.55 x 0.47 in)
Тежина125 g (4.41 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.8 инчи (~152 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, HS
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео Да, VGA@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPU1 GHz Cortex-A9
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела
- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Организер
- Гласовна меморија
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1700 mAh
Во мирување До 600 часа
РазговорДо 12 часа 30 минути