LG G2

LG G2
8.6
8.5
8.8
Вкупно гласови: 35
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 8.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 900 / 1800 / 2100 / 2600 / 850
SimMicro-SIM
Објавен2013, Август
Големина
Димензии138.5 x 70.9 x 8.9 mm (5.45 x 2.79 x 0.35 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипTrue HD-IPS + LCD capacitive екран осетлив на допи
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.2 инчи (~424 ppi густинана пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla стакло отпорно на гребнатини
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32 GB (24GB достапна за корисникот)
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G /
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL), USB Host, USB OTG
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТАг по локација, препознавање на лице, оптички стабилизатор на слики, HDR
Видео Да, [email protected], HDR, снимање со стерео звук, стабилизатор на видеото
Секундарна Да, 2.1 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 2.26 GHz Krait 400
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

- TV-out (преку MHL A/V link)
- SNS апликации
- MP4/H.264/H.263/WMV/DviX плеер
- MP3/WMA/WAV/FLAC/eAAC+/AC3 плеер
- Едитор, прелистувач на слики
- Едитор прелистувач на документи
- Организер
- Гласовна меморија/бирање/команди
- Active noise cancellation with dedicated mic

Батерија
Тип Li-Po 3000 mAh
Во мирување
Разговор