LG Optimus GJ E975W

LG Optimus GJ E975W
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, Maj
Големина
Димензии136.9 x 68.9 x 9.4 mm (5.39 x 2.71 x 0.37 in)
Тежина141.2 g (4.97 oz)
Дисплеј
ТипHD-IPS + LCD capacitive екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.7 инчи(~312 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G /
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBYes, microUSB v2.0 (MHL), USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash, check quality
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице и насмевка
Видео Да, 1080p@30fps, проверка на квалитет
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.5 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црвена, црна
- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер
- TV-out (via MHL A/V link)
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Организер
- Гласовна меморија
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип
Во мирување До 515 h (2G) / До 596 h (3G)
РазговорДо 23 h (2G) / До 15 h (3G)