Motorola DROID Mini

Motorola DROID Mini
9.0
7.0
9.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
Мрежа 4GLTE 700 MHz Class 13 / 1700 / 2100
SimNano-SIM
Објавен2013, Јули
Големина
Димензии121.3 x 61.3 x 8.9 mm (4.78 x 2.41 x 0.35 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.3 инчи (~342 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Протекција
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G /
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi hotspot,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 10 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииФокус со помош на допир на екранот, таг по локација, препознавање на лица
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.7 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- Droid команден центар
- Откривање на бучавата со посебен микрофон и неутрализирање
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- MP3/AAC+/WAV/WMA плеер
- MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- Прелистувач едитор на документи
- Гласовни команди за бирање
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh
Во мирување
РазговорДо 28 h