Motorola Moto X

Motorola Moto X
7.6
7.0
6.2
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4G LTE
SimNano-SIM
Објавен2013, Август
Големина
Димензии129.3 x 65.3 x 10.4 mm (5.09 x 2.57 x 0.41 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.7 инчи(~312 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16/32 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G /
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 10 MP, автофокус, LED блиц
Опции1.4 µm големина на пиксели, таг по локација, фокусирање со помош на допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 2 MP,1080p
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.7 GHz Krait
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела (преден панел), 18 различни опции за бо
- Google Drive (50 GB)
- SNS интеграција
- Droid команден центар
- Откривање на бучавата со посебен микрофон и неутрализирање
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa
- MP3/AAC+/WAV/WMA плеер
- MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- Прелистувач едитор на документи
- Гласовни команди за бирање
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2200 mAh
Во мирување До 576 h
РазговорДо 13 h