HTC Desire 500

HTC Desire 500

Продажна цена

  • HTC Desire 500
  • Ledikom - 10.990 ден.
6.9
6.9
7.0
Вкупно гласови: 25
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimОпционално Dual SIM (Micro-SIM)
Објавен2013, Август
Големина
Димензии131.8 x 66.9 x 9.9 mm, 87.3 cc (5.19 x 2.63 x 0.39
Тежина123 g (4.34 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB On-the-go, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции1/3.2'' sensor size, 1.4�m pixel size, geo-tagging, face and smile detection
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.6 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A5
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Сребрена
- SNS интеграција
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Гласовна меморија и команди
- Прелистувач на документи
 
Батерија
ТипLi-Ion 1800 mAh
Во мирување 435 h (3G)
Разговор12 h 6 min (3G)