BlackBerry 9720

BlackBerry 9720
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 HSDPA
SimMicro-SIM
Објавен2013, Август
Големина
Димензии114 x 66 x 12 mm (4.49 x 2.60 x 0.47 in)
Тежина120 g (4.23 oz)
Дисплеј
ТипIPS capacitive екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии480 x 360 пиксели, 2.8 инчи (~214 ppi густина на пиксели)
 

- Optical trackpad

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, полифонични мелодии
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, LED блиц
ОпцииGeo-tagging, стабилизатор за слики
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.1
CPU806 MHz Tavor MG1
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, бела, сина

- BBM key
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac плеер
- MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- Организер
- Прелистувач на документи
- Гласовна меморија и бирање
 

Батерија
ТипLi-Ion 1450 mAh
Во мирување До 432 h
РазговорДо 7 часа