LG Optimus L9 II

LG Optimus L9 II
7.5
7.1
7.3
Вкупно гласови: 8
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, Август
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипHD-IPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.7 инчи(~312 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, D
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.4 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, Црна
- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV плеер
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Организер
- Гласовна меморија
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2150 mAh
Во мирување -
Разговор-