Acer Liquid Z3

Acer Liquid Z3
7.7
8.3
7.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimОпционално Dual SIM
Објавен2013, Август
Големина
Димензии109 x 60 x 10.4 mm (4.29 x 2.36 x 0.41 in)
Тежина120 g (4.23 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела
- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC плеер
- MP4/H.264/H.263 плеер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Организер
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh
Во мирување -
Разговор-