ZTE Imperial

ZTE Imperial
7.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
Мрежа 4G LTE
SimДа
Објавен2013, Јуни
Големина
Димензии- x 65.5 x 12.2 mm
Тежина153.4 g (5.40 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANДа
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Google Search, Maps, Gmail,YouTube, Calendar, Google Talk
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитирање на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2500 mAh
Во мирување До 280 часа
РазговорДо 12 часа