Apple iPhone 5c

Apple iPhone 5c

Продажна цена

  • Apple iPhone 5c
  • Ledikom - 24.600 ден.
5.9
6.4
6.1
Вкупно гласови: 14
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - сите верзии
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - A1532 (GSM), A1532 (CDMA),
Мрежа 4G LTE - сите верзии
SimNano-SIM
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии124.4 x 59.2 x 9 mm (4.90 x 2.33 x 0.35 in)
Тежина132 g (4.66 oz)
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS LCD, капацитивен екран осетлив на
Димензии640 x 1136 пиксели, 4.0 инчи (~326 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации и звук
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16/32 GB,
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опцииголемина на сензорот 1/3.2'', 1.4 m големина на пиксели, симултано снимање на HD видео и сликање, фокус со допир на екранот, таг по локација
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.2 MP, 720p@30fps, детекција на лице, FaceTime
Додатоци
OSiOS 7.0
CPUDual-core 1.3 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиiMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Бела, Сина, Зелена, Жолта, Розева
- Откривање на бучавата со посебен микрофон и неутрализирање
- AirDrop споделување на фајлови
- Siri човечки гласовни команди на англиски
- iCloud cloud сервис
- Twitter и Facebook интеграција
- TV-излез
- Maps
- iBooks PDF reader
- Аудио/ Видео плеер/едитор
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач едитор на слики
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип
Во мирување До 250 h (2G) / До 250 h (3G)
Разговор (2G) / До 10 h (3G)