Apple iPhone 5s

Apple iPhone 5s
7.0
6.9
6.9
Вкупно гласови: 69
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - сите модели
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - A1533 (GSM), A1453
Мрежа 4G LTE- сите модели
SimNano-SIM
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии123.8 x 58.6 x 7.6 mm (4.87 x 2.31 x 0.30 in)
Тежина112 g (3.95 oz)
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS LCD, капацитивен екран осетлив на допир, 16М бои
Димензии640 x 1136 пиксели, 4.0 инчи (~326 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass, oleophobic coating
Звонење, тонови
ТипВибрации и комерциални мелодии
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G /
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, dual-LED (True Tone) блиц
Опцииголемина на сензорот 1/3'', 1.5 �m големина на пиксели, симултано снимање на HD видео и сликање, фокус со допир на екранот, таг по локација
Видео Да, 1080p@30fps, 720p@120fps, напреден видео стабилизатор
Секундарна Да, 1.2 MP, 720p@30fps, детекција на лице, FaceTime
Додатоци
OSiOS 7
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиiMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја црна/металик, бела/сива, златна
- Откривање на бучавата со посебен микрофон и неутрализирање
- AirDrop споделување на фајлови
- Siri човечки гласовни команди на англиски
- iCloud cloud сервис
- Twitter и Facebook интеграција
- TV-излез
- Maps
- iBooks PDF reader
- Аудио/ Видео плеер/едитор
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач едитор на слики
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип
Во мирување До 250 h (2G) / До 250 h (3G)
РазговорДо 10 h (2G) / До 10 h (3G)