LG G Pad 8.3

LG G Pad 8.3
9.0
9.0
9.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G
Мрежа 3G
SimНе
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии216.8 x 126.5 x 8.3 mm (8.54 x 4.98 x 0.33 in)
Тежина338 g (11.92 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии1200 x 1920 пиксели, 8.3 инчи(~273 ppi густина на пиксели)l density)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа
Infrared port Не
USBYes, microUSB (SlimPort) v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.7 GHz Krait 300
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиMMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела

- SNS интеграција
- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV плеер
- MP3/WAV/eAAC+ плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Организер
- Гласовна меморија и команди
- Прелистувач на документи

Батерија
ТипLi-Ion 4600 mAh не се менува
Во мирување
Разговор