Sony Xperia Z1

Sony Xperia Z1

Продажна цена

  • Sony Xperia Z1
  • Ledikom - 20.900 ден.
8.1
8.1
8.1
Вкупно гласови: 38
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1700 / 1800 / 1900 / 2100 / 2600 - C6903
SimMicro-SIM
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии144 x 74 x 8.5 mm (5.67 x 2.91 x 0.33 in)
Тежина170 g (6.00 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотShatter proof и стакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, ANT+
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL), USB стандард
Камера
Примарна 20.7 MP, автофокус, LED блиц, проверка на квалитет
ОпцииГолемина на сензор 1/2.3', таг по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, стабилизатор на слики, HDR, панорама
Видео Да, 1080p@30fps, видео стабилизатор, HDR, проверка на квалитет
Секундарна Да, 2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 2.2 GHz Krait 400
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, бела, розева
- ANT+ поддршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Анулирање на шумот од околината со посебен микрофон
- DivX/Xvid/MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player
- Прелистувач на документи
- Прелистувач/Едитор за слики
- Гласовни бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипНе се менува, Li-Ion 3000 mAh
Во мирување До 880 h (2G) / До 850 h (3G)
РазговорДо 13 h 50 min (2G) / До 15 h