Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520
8.4
8.3
9.6
Вкупно гласови: 18
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - RM-937, RM-939
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - RM-937
Simнано-СИМ
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии162.8 x 85.4 x 8.7 мм
Тежина209 грама
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 6.0 инчи (~367 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 2
 

ClearBlack дисплеј

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 20 MP, Carl Zeiss оптика, Оптичка стабилизација на сликата, аутофокус, двоен блиц LED
Опции1/2.5'' големина на сензор, PureView технологија, двојно зафаќање, гео тагирање, детекција на лице, панорама
Видео Да, 1080p@30fps, video light, стерео снимање на звук
Секундарна Да, 1.2 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8 Black
CPUQuad-core 2.2 GHz Krait 400
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Жолта, бела, црна, црвена

- SNS интеграција
Детектирање и исклучување на бучава
- 7GB бесплатен простор на SkyDrive
- MP3/WMA/WAV/eAAC+ музички плеер
- MP4/DivX/XviD/H.264/H.263/WMV видео плеер
- Организатор
Уредување на документи
Уредување на слики и видео
Гласовни белешки/гласовно повикување/гласовни комадни
Предвидување при внес на зборови

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3400 mAh батерија (BV-4BW)
Во мирување До 768 часа (2G) / До 768 часа (3G)
РазговорДо 27 часа и 40 минути (2G) /