Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320
7.3
7.5
7.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - RM-994
Мрежа 4GLTE 800 / 1800 / 2600 - RM-994
SimMicro-SIM
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии164.2 x 85.9 x 9.8 mm, 125 cc (6.46 x 3.38 x 0.39
Тежина220 g (7.76 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 6.0 инчи(~245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G Да
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, аутофокус, LED блиц
Опции1/4'' големина на сензор, гео-тагирање, фокус на допир
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8 Black
CPUQualcomm Snapdragon S4 Dual-core 1.7 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Зелена, бела, црна, црвена
- SNS интеграција
Детектирање и исклучување на бучава
- MP3/WAV/eAAC+/WMA музички плеер
- MP4/H.264/H.263/WMV видео плеер
- 7GB вклучен SkyDrive простор
- Прелистувач на документи
- Уредување на видео или слики
- Гласовно бирање
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3400 mAh батерија (BV-4BW)
Во мирување До 672 h (2G) / До 672 h (3G)
РазговорДо 25 h (2G) / До 21 h (3G)