Nokia Lumia 2520

Nokia Lumia 2520
7.5
9.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 - RX-113
Мрежа 4GLTE 800 / 1800 / 2600 - RX-113
SimMicro-SIM
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии267 x 168 x 8.9 mm (10.51 x 6.61 x 0.35 in)
Тежина615 g (1.36 lb)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 10.1 инчи(~218 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 2 ClearBlack дисплеј
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 

Dolby Headphone засилување на звук

 

Податоци
GPRSДа
EDGEДо 236.8 kbps
3G Да
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0
Infrared port Не
USBДа, USB v3.0, USB Host support
Камера
Примарна 6.7 MP, 3088 x 1744 пиксели, Carl Zeiss оптика, аутофокус
Опции1/3.4'' големина на сензор
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 2 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSMicrosoft Windows RT
CPUQualcomm MSM8974 Snapdragon 800 CPU Quad-core
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Cyan сина, Црвена, Црна, Бела

- HDMI приклучок
- SNS интеграција
Детектирање и исклучување на бучава
- MP4/DivX/Xvid/H.264/H.263 видео плеер

- MP3/WAV/eAAC+ музички плеер

- Организатор
Уредување на видео или слики
Прелистувач на документи
- Bing Search, Maps, SkyDrive
Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипФиксна 8000 mAh батерија
Во мирување До 600 часа
РазговорДо 10 часа