LG G Flex

LG G Flex
6.7
6.7
6.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 850 / 1800 LTE-A
SimMicro-SIM
Објавен2013, октомври
Големина
Димензии160.5 x 81.6 x 8.7 mm (6.32 x 3.21 x 0.34 in)
Тежина177 g (6.24 oz)
Дисплеј
ТипЗакривен P-OLED капацитивен екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 6.0 инчи(~245 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 

- Закривено тело и дисплеј

- Задна прекривка отпорна на гребаници која сама се поправува

 

Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G Да
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v3.0, USB On-the-go, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, аутофокус, LED блиц, проверка на квалитет
ОпцииИстовремено снимање на видеа и слики, гео-тагирање, препознавање на лица, HDR
Видео Да, 1080p@60fps, HDR, снимање на стерео звук, стабилизација на видео, проверка на квалитет
Секундарна Да, 2.1 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUQualcomm Snapdragon 800 Quad-core 2.26 GHz Kr
RAM2 GB RAM
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Титан сребрена

- DMB TV tuner (Само за јужна Кореја)
Детектирање и исклучување на бучава
- SNS апликации
- MP4/DviX/XviD/H.264/H.263/WMV видео плеер
- MP3/WAV/FLAC/eAAC+/AC3/WMA музички плеер
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Организатор
- Гласовни белешки/повикување/гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип Фиксна Li-Po 3500 mAh батерија
Во мирување
Разговор