LG G Pro Lite

LG G Pro Lite
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimMini-SIM
Објавен2013, октомври
Големина
Димензии150.2 x 76.9 x 9.4 mm (5.91 x 3.03 x 0.37 in)
Тежина161 g (5.68 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 5.5 инчи(~200 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, препознавање на лица, панорама
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUMediatek MT6577 Dual-core 1 GHz Cortex-A9
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, Црна

- Препознавање и исклучување на бучава
- SNS апликации
- MP4/H.264/H.263/WMV/DviX видео плеер
- MP3/WMA/WAV/FLAC/eAAC+/AC3 музички плеер
Преглед и уредување на слики
- Преглед и уредување на документи
- Организатор
- Гласовни белешки/гласовно повикување/гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 3140 mAh батерија
Во мирување До 700 часа (2G) / До 700 часа (3G)
РазговорДо 12 часа (2G) / До 14 часа (