Samsung Galaxy Tab Pro 12.2

Samsung Galaxy Tab Pro 12.2
7.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
SimДа
Објавен2014, January
Големина
Димензии295.6 x 204 x 8 mm (11.64 x 8.03 x 0.31 in)
Тежина732 g (1.61 lb)
Дисплеј
ТипSuper clear LCD капацитативен екран на допир, 16M бои
Димензии2560 x 1600 пиксели, 12.2 инчи (~247 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32/64 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G Не
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v3.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, детектор на насмевка и лице
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4 (KitKat)
CPUОсум јадрен Exynos 5 Octa 5420 процесор
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоTBD
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
- SNS интеграција
- Детектирање и исклучување на бучава
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC музички плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовни белешки/гласовно повикување
- Предвиливо внесување на текст (Swype)
Батерија
Тип Фиксна Li-Ion 9500 mAh батерија
Во мирување
Разговор