Sony Xperia Z1 Compact

Sony Xperia Z1 Compact

Продажна цена

  • Sony Xperia Z1 Compact
  • Ledikom - 19.700 ден.
9.5
9.4
9.1
Вкупно гласови: 11
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA
Мрежа 4GLTE
SimMicro-SIM
Објавен2014, January
Големина
Димензии127 x 64.9 x 9.4 mm (5.0 x 2.56 x 0.37 in)
Тежина137 g (4.83 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.3 инчи (~342 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење, Водоотпорен дизајн
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, ANT+
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL), USB стандард
Камера
Примарна 20.7 MP, аутофокус, LED блиц
Опции1/2.3'' големина на сензор, гео-тагирање, фокус на допир, препознавање на лица, стабилизација на слика, HDR, панорама
Видео Да, 1080p@30fps, видео стабилизација, HDR
Секундарна Да, 2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUQualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2.2
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Виолетова

- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Детектирање и исклучување на бучава
- MP4/H.263/H.264 видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV/Flac музички плеер
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни белешки и повикување
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип Фиксна Li-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување
Разговор