Sony Xperia Z1s

Sony Xperia Z1s
6.7
6.7
6.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700 MHz Class 13 / 1700 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2014, January
Големина
Димензии145.7 x 73.9 x 8.6 mm (5.74 x 2.91 x 0.34 in)
Тежина162 g (5.71 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење, Водоотпорен дизајн
 

- Triluminos display

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДо 80 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL), USB стандард
Камера
Примарна 20.7 MP, аутофокус, LED flash
Опции1/2.3'' големина на сензор, таг на локација, фокус на допир, препознавање на лица, стабилизација на слика, HDR, панорама
Видео ДА, [email protected], видео стабилизација, HDR
Секундарна Да, 2 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUQualcomm Snapdragon 800 Quad-core 2.2 GHz Kra
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Препознавање и исклучување на бучава
- MP4/H.263/H.264 видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV/Flac музички плеер
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовно повикување и белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Фиксна Li-Ion 3000 mAh
Во мирување До 600 часа (2G) / До 620 часа (3G)
РазговорДо 15 часа (2G) / До 15 часа (