Sony Xperia T2 Ultra

Sony Xperia T2 Ultra
7.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - D5303
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - D5303
SimMicro-SIM
Објавен2014, January
Големина
Димензии165.2 x 83.8 x 7.7 mm (6.50 x 3.30 x 0.30 in)
Тежина171.7 g (D5303)/ 172
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 6.0 инчи (~245 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа, до 10 прсти
 

- Triluminos display

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G Да
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBYes, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, аутофокус, LED блиц
ОпцииТаг на локација, фокус на допир, препознавање на лица, стабилизација на слика, HDR, sweep panorama
Видео Да, 1080p@30fps, стабилизација на видео, HDR
Секундарна Да, 1.1 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUQualcomm Snapdragon 400 Quad-core 1.4 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, Црна, Виолетова
- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Препознавање и исклучување на бучава
- MP4/H.263/H.264 видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV/Flac музички плеер
- 50 GB бесплатен простор на Box cloud
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовно повикување и белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување До 1071 часа (2G) / До1046 часа (3G)
РазговорДо 14 часа (2G) / До 24 часа (