Sony Xperia E1

Sony Xperia E1
4.8
4.5
4.8
Вкупно гласови: 21
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100 - D2004
Мрежа 4GHSDPA 900 / 2100 - D2005
SimДа
Објавен2014, January
Големина
Димензии118 x 62.4 x 12 mm (4.65 x 2.46 x 0.47 in)
Тежина120 g (4.23 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 2 прста
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
 

- Timescape UI

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 86 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
ОпцииТаг по локација, препознавање на лица и насмевки, HDR, стабилизација на слика, панорама
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUQualcomm Snapdragon 200 Dual-core 1.2 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Вилетова
 
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- Препознавање и исклучување на бучава
XviD/MP4/H.263/H.264 видео плеер
MP3/eAAC+/WMA/WAV музички плеер
- 50 GB бесплатен простор на Box cloud
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовно повикување и белешки
- Предвидливо внесување на текст
 
Батерија
ТипLi-Ion 1750 mAh батерија
Во мирување До 498 часа 2G / До 454 часа 3G
РазговорДо 8 часа 13 мин. 2G / До 8 ча