LG Fireweb

LG Fireweb
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
SimMini-SIM
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии113.8 x 66.5 x 9 mm (4.48 x 2.62 x 0.35 in)
Тежина122.5 g (4.30 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 4.0 инчи (~144 ppi густина на пикселација)
MultitouchНе
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна2 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSFirefox OS 1.1
CPUQualcomm MSM7227A Snapdragon 1 GHz Cortex-A5
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција
- MP3/AAC+ музички плеер
- MP4/H.264 видео плеер
- Преглед на слики
Преглед на документи
- Организатор
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1540 mAh батерија
Во мирување До 744 часа (2G) / До 744 часа (3G)
РазговорДо 8 часа (2G) / До 8 часа (3G