LG Optimus L2 II

LG Optimus L2 II
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimDual SIM, dual call (Mini-SIM, dual stand-by)
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии102 x 61 x 12 mm (4.02 x 2.40 x 0.47 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипIPS капацитативен екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 3.2 инчи (~125 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB (1.8 GB достапни за користење), 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G Да
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUQualcomm MSM7225A Snapdragon
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела

- SNS integration
- MP4/H.263 player
- MP3/WAV/AAC player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- Прелгед на документи
- Преглед на слики
- Организатор
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1540 mAh батерија
Во мирување До 700 часа (2G) / Up to 700 часа (3G)
РазговорДо 12 часа 30 минути (2G) / До