Motorola Moto G Dual SIM

Motorola Moto G Dual SIM
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA
SimDual SIM, (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2014, January
Големина
Димензии129.9 x 65.9 x 11.6 mm (5.11 x 2.59 x 0.46 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8/16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBYes, microUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, аутофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео ДА, 720p@30fps, снимање на стерео звук, HDR
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean), upgradable to v4.4.2 (KitKat)
CPUQualcomm Snapdragon 400 Quad-core 1.2 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна за преден панел, 7 бои за задниот панел

- SNS интеграција
- Google Drive (50 GB простор)
- Препознавање и исклучување на бучава
- MP3/AAC+/WAV/Flac музички плеер
- MP4/H.263/H.264 видео плеер
- Организатор
- Преглед и уредување на слики
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google
- Гласовно повикување и белешки
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип Фиксна Li-Ion 2070 mAh
Во мирување Нема наведено
РазговорДо 24 часа