Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7.0

Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7.0
9.0
8.0
8.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G
Мрежа 3G
SimНе
Објавен2014, January
Големина
Димензии116.4 x 193.4 x 9.7 mm (4.58 x 7.61 x 0.38 in)
Тежина310 g (10.93 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии600 x 1024 пиксели, 7.0 инчи (~170 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUMarvell PXA986 Dual-core 1.2 GHz
GPSДа, со GLONASS
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Бела, Црна

- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/Flac музички плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Гласовни белешки и повици
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3600 mAh батерија
Во мирување
Разговор