Samsung Galaxy Camera 2

Samsung Galaxy Camera 2
9.0
9.0
9.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G Не
Мрежа 3G
SimНе
Објавен2014, January
Големина
Димензии132.5 x 71.2 x 19.3 mm (5.22 x 2.80 x 0.76 in)
Тежина283 g (9.98 oz)
Дисплеј
ТипSuper Clear LCD капацитативен екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.8 инчи (~306 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 2
 

- TouchWiz UI

Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB (2.8 GB достапни за користење), 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 16.3 MP, 4608 x 3456 пиксели, аутофокус, 21x оптички зум, оптичка стабилизација на слика, pop-up Xenon блиц, AF цветло
Опции1/2.3'' големина на сензор, таг на локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки
Видео Да, 1080p@30fps, 512p@120fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.6 GHz
GPSДа, со GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела
- SNS integration
- 50 GB бесплатен cloud простор на Dropbox 
 - HDMI port
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC музички плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Уредување на документи
- Гласовни белешки
- Предвидливо внеесување на текст (Swype)
Батерија
Тип Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор