HTC Desire 501

HTC Desire 501
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, November
Големина
Димензии128.5 x 66.7 x 9.8 mm (5.06 x 2.63 x 0.39 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, D
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг на локација, препознавање на лица и насмевки, истовремено снимање на HD видеа и слики
Видео Да
Секундарна Да, 2.1 MP
Додатоци
OSAndroid OS 4.1 Jelly Bean
CPUDual-core 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Розева

- SNS интеграција
- Препознавање и исклучување на бучава
- MP4/H.263/H.264/WMV видео плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV музички плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Организатор
- Преглед на слики
- Преглед и уредување на документи
- Гласовни команди, белешки и повици
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип Li-Ion 2100 mAh
Во мирување - Непознато
Разговор- Непознато