HTC Desire 601 dual sim

HTC Desire 601 dual sim
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimDual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2013, November
Големина
Димензии134.5 x 66.7 x 9.9 mm (5.30 x 2.63 x 0.39 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, аутофокус, LED блиц
Опции1/4'' големина на сензор, 1.4 микрони концетрација на пиксел, таг на локација, препознавање на лица и насмевки, истовремено снимање на HD ви
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Black, Red, White

- SNS интеграција
- Препознавање и исклучување на бучава
MP4/H.263/H.264/WMV видео плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV музички плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Организатор
- Преглед на слики
- Преглед и уредување на документи
- Гласовни команди, белешки и повици
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип Li-Po 2100 mAh батерија
Во мирување До 440 часа (3G)
РазговорДо 12 часа 50 минути (3G)