BlackBerry Z30

BlackBerry Z30
10
9.7
9.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 / 800
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
SimMicro-SIM
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии140.7 x 72 x 9.4 mm (5.54 x 2.83 x 0.37 in)
Тежина170 g (6.00 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.0 инчи (~294 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G Да
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB On-the-go
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, аутофокус, LED блиц
ОпцииТаг на локација, препознавање на лица, стабилизација на слика, HDR
Видео Да, 1080p@30fps, видео стабилизација
Секундарна Да, 2 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSBlackBerry 10.2 OS
CPUQualcomm Pro Snapdragon Dual-core 1.7 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM 6
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- Препознавање и исклучување на бучава
- SNS интеграција
- HDMI port
- BlackBerry maps
- Организатор
- Уредување на документи
- Уредување на слики и видеа
- MP3/WMA/WAV/eAAC+/FlAC музички плеер
- DivX/XviD/MP4/WMV/H.263/H.264 видео плеер
- Гласовни белешки и повици
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Тип Li-Ion 2880 mAh батерија
Во мирување До 384 часа 3G
РазговорДо 25 часа 2G / До 18 часа 3G