BlackBerry Porsche Design P’9982

BlackBerry Porsche Design P’9982
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2600
SimMicro-SIM
Објавен2013, November
Големина
Димензии131 x 65.6 x 9.5 mm (5.16 x 2.58 x 0.37 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии768 x 1280 пиксели, 4.2 инчи (~355 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна64 GB меморија, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг на локација, препознавање на лица, стабилизација на слика, HDR (преку софтверска надградба)
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 2 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSBlackBerry 10.2 OS
CPUQualcomm MSM8960 Snapdragon Dual-core 1.5 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM, BBM 6
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сребрена

- Препознавање и исклучување на бучава
- SNS интеграција
- HDMI port
- BlackBerry maps
- Организатор
- Уредување на документи
- Уредување на слики и видеа
- MP3/WMA/WAV/eAAC+/FlAC музички плеер
- DivX/XviD/MP4/WMV/H.263/H.264 видео плеер
- Гласовни белешки и повици
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1800 mAh батерија
Во мирување До 240 часа
РазговорДо 8 часа (2G) / До 9 часа (3G