Nokia Asha 500 Dual SIM

Nokia Asha 500 Dual SIM
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G
SimDual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии100.3 x 58.1 x 12.8 mm, 70.9 cc (3.95 x 2.29 x 0.5
Тежина101.3 g (3.56 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи (~143 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 2 прста
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна64 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB, 4 GB вклучена картичка
 
Податоци
GPRSДо 42.8 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции1/5'' големина на сензор
Видео Да, QVGA@13fps
Секундарна Не
Додатоци
OSNokia Asha software 1.1.1
GPSНе
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Светло црвена, Светло зелена, Сина, Жолта, Бела, Ц
- SNS апликации
- MP4/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/AAC музички плеер
- Уредување на слики
- Организатор
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-Ion 1200 mAh батерија
Во мирување До 528 часа
РазговорДо 14 часа