Nokia Asha 503

Nokia Asha 503
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimMicro-SIM
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии102.6 x 60.6 x 12.7 mm (4.04 x 2.39 x 0.5 in)
Тежина110.2 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 3.0 инчи (~133 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 2 прста
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32 GB, 4 GB вклучена картичка
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA@19fps
Секундарна Не
Додатоци
OSNokia Asha software 1.2
GPSНе
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
Игри
Боја Жолта, Црна, Зелена, Црвена, Сина, Бела
- SNS апликации
- MP4/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/AAC музички плеер
- Уредување на слики
- Организатор
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
Тип Li-Ion 1200 mAh батерија
Во мирување До 840 часа 2G/ До 840 часа 3G
РазговорДо 12 часа 2G/ До 4 часа 30 ми