Samsung Galaxy Grand Neo

Samsung Galaxy Grand Neo
7.8
7.8
7.8
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - GT-I9060
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
SimOptional Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by)
Објавен2014, January
Големина
Димензии143.7 x 77.1 x 9.6 mm (5.66 x 3.04 x 0.38 in)
Тежина163 g (5.75 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 5.01 инчи (~186 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, аутофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела
- SNS интеграција
- DivX/Xvid/MP4/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC музички плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Глсосвни белешки и повикување
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2100 mAh батерија
Во мирување До 430 часа
РазговорДо 11 часа