Samsung Galaxy Note 3 Neo

Samsung Galaxy Note 3 Neo
8.1
8.4
8.4
Вкупно гласови: 8
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - SM-N750, SM-N7505
Мрежа 4GLTE - SM-N7505
SimMicro-SIM
Објавен2014, January
Големина
Димензии148.4 x 77.4 x 8.6 mm (5.84 x 3.05 x 0.34 in)
Тежина162.5 g (5.71 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.5 инчи (~267 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг на локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, стабилизација на слика, панорама, HDR
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex A7 и dual-core 1.7 G
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна, Бела, Зелена

- S-Voice природни гласовни команди
- Air гестови
- SNS интеграција
- Препознавање и исклучување на бучава
- Dropbox (50 GB cloud простор)
- MP4/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC музички плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
Гласовни команди, белешки, и повикување Предвидливо внесување на текст (Swype)

Батерија
ТипLi-Ion 3100 mAh батерија
Во мирување
Разговор