Samsung Galaxy Express 2

Samsung Galaxy Express 2
6.5
6.5
6.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2600
SimMicro-SIM
Објавен2013, Октомври
Големина
Димензии132.4 x 65.7 x 9.8 mm (5.21 x 2.59 x 0.39 in)
Тежина134.2 g (4.73 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, аутофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, стабилизација на слика
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUSnapdragon S4 Plus Dual-core 1.7 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS, FM снимање
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Сина, Бела

- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- MP4/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC музички плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
-Гласовни белешки, команди и повикувања
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 2100 mAh батерија
Во мирување До 480 часа 3G
РазговорДо 11 часа 3G