LG G Pro 2

LG G Pro 2
6.3
6.3
6.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 1800 / 2600
Објавен2014, February
Големина
Димензии157.9 x 81.9 x 8.3 mm
Тежина172 g
Дисплеј
ТипTrue Full HD IPS Plus LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.9 инчи (~373 ppi густина на пикселација)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
 

- Dolby mobile sound enhancement

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0 (SlimPort), USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4208 x 3120 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, препознавање на лица, оптичка стабилизација на слика, панорама, HDR
Видео Да, 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, двојно видео снимање., HDR
Секундарна Да, 2.1 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUQualcomm Snapdragon 800 Quad-core 2.26 GHz Kr
RAMAdreno 330 GPU
GPSДа, со A-GPS, S-GPS поддршка и GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
ИгриНе
Боја Титан, Бела, Сребрена

- Детектирање и исклучување на бучава
- SNS апликации
- MP4/H.264/H.263/WMV/DviX видео плеер
- MP3/WMA/WAV/FLAC/eAAC+/AC3 музички плеер
Преглед и уредување на слики
- Преглед и уредување на документи
- Организатор
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 3200 mAh батерија
Во мирување
Разговор