Nokia X+

Nokia X+
3.0
6.0
7.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 8.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, Февруари
Големина
Димензии115.5 x 63 x 10.4 mm, 73.2 cc (4.55 x 2.48 x 0.41
Тежина128.7 g (4.52 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа, до 2 прста
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 768 MB RAM
Слот за картичка microSD до 32 GB, 4 GB вклучена
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, HS
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции1/5'' големина на сензор, панорама, препознавање на лица
Видео Да, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUQualcomm Snapdragon S4 Play Dual-core 1 GHz
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Светло зелена, црвена, сина, жолта, црна, бела
- SNS интеграција
- MP3/WAV/eAAC+/Flac музички плеер
- MP4/H.264/H.263 видео плеер
- Преглед на документи 
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh батерија (BN-01)
Во мирување До 408 часа
РазговорДо 13 часа 2G/ До 10 часа 3G