Oppo R1

Oppo R1
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G TD-SCDMA 1880-1920/ 2010-2025
Објавен2013, Декември
Големина
Димензии142.7 x 70.4 x 7.1 mm (5.62 x 2.77 x 0.28 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.0 инчи (~294 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео Да, 1080p
Секундарна Да, 5 MP
Додатоци
OSAndroid OS, 4.2.1 Jelly Bean
CPUMediatek MT6582 Quad-core 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна

- SNS интеграција
- Активно препознавање и исклучување на бучава
- MP4/H.263/H.264/WMV/FLAC видео плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV музички плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Hangouts
- Организатор
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди, белешки и повикување
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 2410 mAh батерија
Во мирување
Разговор