Oppo Neo

Oppo Neo
8.0
9.0
9.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Објавен2014, Февруари
Големина
Димензии132 x 65.8 x 9.2 mm (5.20 x 2.59 x 0.36 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.5 инчи (~207 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, 4.2.1 Jelly Bean
CPUDual-core 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна
 - SNS интеграција
- Активно препознавање и исклучување на бучава
- MP4/H.263/H.264/FLAC видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV музички плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Hangouts
- Организатор
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди, белешки и повикување
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1900 mAh батерија
Во мирување
Разговор