Oppo Find 5

Oppo Find 5
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
Објавен2012, Декември
Големина
Димензии141.8 x 68.8 x 8.9 mm (5.58 x 2.71 x 0.35 in)
Тежина165 g (5.82 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 2
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео Да, 1080p@30fps, HDR,
Секундарна Да, 1.9 MP
Додатоци
OSAndroid OS, 4.1 Jelly Bean
CPUQualcomm Snapdragon Quad-core 1.5 GHz Krait
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна
 - SNS интеграција
- Активно препознавање и исклучување на бучава
- MP4/H.263/H.264/FLAC видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV музички плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Hangouts
- Организатор
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди, белешки и повикување
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување
Разговор