Oppo Find 7a

Oppo Find 7a
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 1800 / 2600 / 2100
Објавен2014, Март
Големина
Димензии152.6 x 75 x 9.2 mm (6.01 x 2.95 x 0.36 in)
Тежина170 g (6.00 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.5 инчи (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0, USB On-the-go
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, двоен-LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео Да, 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps
Секундарна Да, 5 MP
Додатоци
OSAndroid OS, 4.3 Jelly Bean
CPUQualcomm Snapdragon 801 Quad-core 2.3 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна
 - SNS интеграција
- Активно препознавање и исклучување на бучава
- MP4/H.263/H.264/FLAC видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV музички плеер
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Hangouts
- Организатор
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди, белешки и повикување
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Po 2800 mAh батерија
Во мирување
Разговор