Sony Xperia T3

Sony Xperia T3
7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - D5103
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - D5103
Објавен2014, јуни
Големина
Димензии150.7 x 77 x 7 mm (5.93 x 3.03 x 0.28 in)
Тежина148 g (5.22 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.3 инчи (~277 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 4 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, стабилизација на слика
Видео [email protected], HDR
Секундарна 1.1 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A7
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Виолетова

- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- Xvid/MP4/H.263/H.264 видео плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac аудио плеер
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни белешки и повикување
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување До 639 часа (2G) / До 688 часа 3G
РазговорНад 12 часа 2G / Над 14 часа 3