Nokia 225

Nokia 225
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
Објавен2014, јуни
Големина
Димензии124 x 55.5 x 10.4 mm (4.88 x 2.19 x 0.41 in)
Тежина99.8 g (3.53 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи (~143 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Адресар1000 контакти
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANНе
Bluetoothv3.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600 x 1200 пиксели
Опции1/5'' големина на сензор
Видео 320p@15fps
Секундарна Не
Додатоци
GPSНе
РадиоСтерео FM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црвена, жолта, зелена, црна, бела

- SNS апликации
- MP4/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/AAC аудио плеер
- Организатор
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1200 mAh батерија (BL-4UL)
Во мирување До 864 часа
РазговорДо 21 час