Nokia X2 Dual SIM

Nokia X2 Dual SIM
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, јуни
Големина
Димензии121.7 x 68.3 x 11.1 mm, 87.4 cc (4.79 x 2.69 x 0.4
Тежина150 g (5.29 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции1/4'' големина на сензор, таг по локација, панорама
Видео 720p@30fps
Секундарна VGA, 480p
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа A-GPS, GLONASS, Beidou
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Зелена, црна, портокалова, жолта, бела, сива

- 7GB бесплатен простор на OneDrive
- SNS интеграција
- MP3/WAV/eAAC+/Flac музички плеер
- MP4/H.264/H.263 видео плеер
- Уредување на слики
Гласовни белешки
Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1800 mAh батерија (BV-5S)
Во мирување До 552 часа
РазговорДо 10 часа 2G / До13 часа 3G